Monoray köprülü vinçler

İleri ve geri hareket kabiliyetine sahip olan Monoray Köprülü Vinçler malzemelerin kaldırılması ve taşınması için kullanılan iş makineleridir. Bu iş makinelerinin iki ayrı hız modu bulunur. Normal hız modunda çalışan bir monoray köprülü vinç genellikle birçok uygulamada kullanılabilir. Bunun yanı sıra bazı malzemeler için yavaş taşıma moduna gerek duyulur. Bu tür hassas ürünler için yavaş taşıma modu tercih edilir. Monoray köprülü vinçlerin iki ayrı çalışma moduna sahip olması işin yürütümü sırasında kolaylık yaratır. Bu sayede aksama yaşanmadan süreç kontrolü yapılabilir.

Bu tip vinçler bir tondan yirmi beş tona kadar farklı ağırlıkta ürünlerin taşınabilmesi için kullanılabilir. Çeşitli sanayi dallarında kullanılabilen iş makineleri arasında yer alan monoray köprülü vinçler sahip oldukları teknik özellikler sayesinde iş gücü açısından avantaj yaratır.

Monoray Köprülü Vinçlerin Teknik Özellikleri

Monoray Köprülü Vinçlerin Teknik Özellikleri farklı birçok alanda kullanılmasını kolaylaştırır. Bu ürünlerin kullanım alanları arasında mekanik üretim atölyeleri, ürün montaj hatları, depolama alanları, kargo sahaları yer alır.
Bu tür iş makinelerinin kontrolleri sırasında manuel kumanda kullanılabileceği gibi uzaktan kumanda sistemlerinden de yararlanılabilir. Monoray köprülü vinçler sayesinde minimum kanca hareketi sağlanabilir.
Bunun yanı sıra minimum kanca ölçüleri ve yaklaşma mesafesi oluşturulur. Aşınma ve yıpranma konusunda da koşulları en alt seviyeye çeken bu iş makineleri düşük bakım maliyetleri ile de öne çıkar. Yatırım maliyeti açısından analiz edildiğinde de düşük masraflı olması tercih edilme nedenleri arasında yer alır.
Monoray köprülü vinçler alçak tavan mesafesine sahip olan tesislerde rahat kullanılır.
Tesislerin kısa eksen açıklıkları olması durumunda bu iş makineleri tercih edilir.
Taşıma işleminin yanı sıra istifleme çalışmalarında da güvenilir araçlardır.
Taşıma ve istifleme konusunda ekonomik açıdan avantajlıdır.
Monoray köprülü sistemlerin düşük yatırım masrafı bulunur.
Özel üretim motor ve redüktör grupları sayesinde yumuşak kalkış yapar.
Darbesiz çalışma sistemi redüktör grubunun özel üretiminden kaynaklanır. Bu durum aynı zamanda iş makinesinin uzun ömürlü olmasını sağlar.
Vinçlerin kontrolünün sağlanması kiriş boyunca hareket kabiliyeti olan push butonları ile ya da uzaktan kumanda ile olabilir.
Alttan askılı monoraylarda çatı makasına vinç yolları bağlanabilir. Bu sayede daha fazla kaldırma yüksekliği elde edilebilmektedir.
Montaj yönünden kolaylık sağlar.
Bina üzerindeki temel yük etkisi daha az olur.
Hadde profili kirişler 18m eksen açıklıklarına kadar kullanılabilir.
18metreden fazla eksen açıklıklarında kutu kirişler kullanılır.